Jednym z najczęściej wykorzystywanych w produkcji materiałów jest guma. Uzyskuje się ją z kauczuku naturalnego, syntetycznego lub ich mieszanek poprzez wulkanizację. Jest to produkt niezwykle elastyczny, dzięki czemu może łatwo przyjmować określone kształty i wracać do pierwotnego rozmiaru. Jest odporny na działanie czynników chemicznych i odkształcenia. Guma wykorzystywana jest w produkcji wielu elementów. M.in. znajduje zastosowanie w medycynie – różnego rodzaju sondy czy rurki), przemyśle chemicznym czy sportowym (balony, piłki).

Nowoczesne rozwiązania w cięciu gumy

Cięcie gumy nie należy do prostych czynności, głównie ze względu na dużą elastyczność i odporność materiału, dlatego konieczna jest pomoc profesjonalnych firm. Nasza wykorzystuje nowoczesne technologie, które pozwalają nam zachować precyzję cięcia. Nasi fachowcy używają wrzeciona frezujące oraz nóż oscylacyjny elektryczny, który pozwala wycinać komponenty o dowolnych kształtach, nawet tych najbardziej skomplikowanych. Podejmujemy się każdego zlecenia, bez względu na wielkość.

Większe możliwości produkcyjne

Nasze centrum obróbcze cieszy się dużym zainteresowaniem wśród firm. Przede wszystkim nowoczesna frezarka pozwala na cięcie gumy, a nóż oscylacyjny zapewnia właściwe wykończenie – idealną krawędź, jakiej nie uzyskamy, korzystając z innych urządzeń. Wyposażenie naszej pracowni zwiększa możliwości produkcyjne, dlatego jeśli chodzi o cięcie gumy, cieszymy się wysoką skutecznością i nienaganną estetyką wykonania. Cechują nas profesjonalizm oraz terminowość.