Jednym z najczęściej wykorzystywanych procesów w produkcji elementów jest frezowanie. Frezowanie  to rodzaj obróbki skrawaniem  polegający  na usuwaniu materiały przy pomocy  narzędzia skrawającego,  najczęściej freza.  Proces frezowania CNC ( Computerized Numerical Control ) to proces polegający na skrawaniu  materiału  przy pomocy  narzędzia skrawającego  poruszającego się wg ściel zaprojektowanej drogi. Możemy  rozróżnić frezowanie CNC w technologii: 2D gdzie narzędzie skrawające porusza się w osiać X i Y oraz frezowanie CNC  3D  gdzie narzędzie porusza  płynnie w trzech osiach X, Y i Z.  Innowacyjne plotery frezujące wykorzystujące napędy liniowe   jakie posiada nasza firma pozwalają na frezowania  elementów zarówno  dużo jaki i mało gabarytowych w technologii 3D, nadając im porządny kształt z zachowaniem ultra wysokiej jakości pod względem  tolerancji kształtu jak i jakości obrabianej powierzchni.  Centra obróbcze jakie posiada firma KNM pozwala na produkcje  komponentów wykorzystywanych  do produkcji  maszyn przemysłowych, mebli, reklam, urządzeń powszechnego użytku itp. Usługi KnM spełniają najwyższe oczekiwania Klientów. Oferujemy cięcie oraz frezowanie ploterem ferującym CNC.

Wyposażenie centrum obróbczego

Centra obróbcze, jakie posiadamy, są wyposażone w : wrzeciono  frezujące 12kV;  nóż  oscylacyjny;  oś obrotowa, napędy liniowe  oraz dodatkowy stół pionowy.  Napędy liniowe to  innowacyjne rozwiązania pozwalające  sterować narzędziami  z ultra wysoką dokładnością pozycjonowania 1 μm i rozdzielczością  pomiaru 0,001 μm    Dużą moc wrzeciona frezującego   12kV oraz  sztywność maszyny  w połączeniu  z napędami liniowymi umożliwia nam wysokowydajną  i precyzyjną obróbkę 2D i 3D różnego rodzajów: metali nieżelaznych, tworzyw sztucznych, drewna oraz kompozytów, co wyróżnia nas na tle konkurencji  umożliwiając  nam szybką i precyzyjną realizację zamówień.

Nóż oscylacyjny  przeznaczony jest do  cięcie takich materiałów jak guma , tektura , tkaniny , cienkie tworzywa sztuczne,  pianki , styropian,  różnego rodzaju folie itp. 

Plotery (cuttery)  tnąco-frezujące, jakie znajdują się w naszym posiadaniu, są  wyposażone w stoły podciśnieniowe o polach  roboczym 4100mm x 2100mm. oraz  3100mm x 2100mm. Obszar roboczy, którym dysponują nasze centra obróbcze oraz podciśnieniowy system mocowania obrabianych materiałów, pozwala nam na obróbkę 2D i 3D materiałów we wszystkich formatach, w jakich występują na rynku. Od większych aż po mniejsze elementy o skomplikowanych kształtach.

Dodatkowy  stół pionowy   umożliwia nam  obróbkę  bocznych krawędzi wykonywanych  elementów  np. wykonanie otworów w bocznych ściankach.

Dzięki pomocy naszych specjalistów , można liczyć na profesjonalne usługi ploterem, a wykorzystywane przez nas nowoczesne technologie nigdy nie zawodzą. Cechują nas wysoka jakość wykonania oraz profesjonalne podejście wykwalifikowanych pracowników.

Narzędzia najwyższej jakości

Profesjonalny dobór narzędzi tnąco-frezujących oraz profesjonalnie przygotowany projekt 2D lub 3D pozwala nam nie tylko na wycinanie skomplikowanych kształtów, ale również na frezowanie i wykończenie krawędzi wycinanych komponentów zgodnie z oczekiwaniami Klienta. Dbamy o estetykę wykończenia wykrawanych przez nas elementów. Są idealnie gładkie, a przy tym osiągają zamierzone wymiary. Jakość wykonania jest tym, co wyróżnia nas spośród innych firm, jeśli chodzi o usługi ploterem – dokładne cięcie według przedstawionego nam projektu. Ploter frezujący jest również wyposażony w skaner, co umożliwia nam na precyzyjne zlokalizowanie rozłożonego materiału na stole roboczym maszyny, a co za tym idzie posiada również możliwość precyzyjnego wycinania i frezowania w komponentach już istniejących o zróżnicowanym kształcie.

Materiały jakie możemy obrabiać przy pomocy plotera frezującego to:

 

 • Drewno
 • Sklejka
 • Aluminium
 • Miedź
 • Mosiądz
 • Tworzywa sztuczne
 • PE ( polietylen)
 • PC ( poliwęglan )
 • PP ( polipropylen )
 • PET, PETG ( polester )
 • PMMA ( polimetakrylan metylu, plexi )
 • PCV spieniony i lity ( polichlorek winilu )
 • Materiały kompozytowe
 • Dibond
 • HPL
 • Płyty meblowe

Nie tylko wycinamy odpowiednie kształty, ale również zajmujemy się różnego rodzaju zdobieniami czy dekoracyjnymi wykończeniami, np. w przypadku mebli. Nowoczesna technologia, jaką wykorzystujemy, ułatwia nam precyzyjne cięcie i osiąganie zamierzonych kształtów w różnego rodzaju materiałach. Nasze plotery frezujące to jedne z najbardziej cenionych maszyn, którą dysponujemy w centrum obróbczym. Dzięki takim maszynom  jesteśmy w stanie przekształcić każdy materiał, dostosowując go do odpowiednich wymiarów czy kształtów, w zależności od oczekiwań Klienta. KnM oferuje usługi ploterem na najwyższym poziomie przy zachowaniu rozsądnych cen.