Cięcie kompozytu

Kompozyt jest jednym z najczęściej używanych materiałów. Wykorzystuje się go w budownictwie, lotnictwie (elementy samolotów czy rakiet), w przemyśle środków transportu oraz motoryzacyjnym. Jego struktura jest niejednorodna – złożona z dwóch lub więcej komponentów, tzw. faz, jakie cechują różne właściwości. Zwykle jeden z komponentów gwarantuje spójność, twardość, elastyczność i odporność na ściskanie, z kolei tzw. komponent konstrukcyjny odpowiedzialny jest za pozostałe właściwości mechaniczne.

Profesjonalne cięcie kompozytu

Cięcie kompozytu nie należy do prostych czynności. Wymaga użycia profesjonalnych maszyn oraz narzędzi, jakie znajdują się w centrach obróbczych. KnM wykonuje usługę przy pomocy plotera frezującego CNC. Skrót ten oznacza Computerized Numerical Control, czyli komputerowe sterowanie urządzeń numerycznych. To właśnie ta technologia pozwala na osiąganie tak precyzyjnych efektów w stosunkowo krótkim czasie. Zlecając cięcie kompozytu naszej firmie, mogą Państwo liczyć na obróbkę najwyższej jakości. KnM jest specjalistycznym centrum obróbczym, przygotowanym również do wycinania komponentów o dużych gabarytach.

Wrzeciono frezujące 12kV umożliwia szybką i precyzyjną obróbkę 3D różnych materiałów, w tym także poddawanemu cięciu kompozytu. Nasze urządzenie wyposażone jest w stół podciśnieniowy o polu roboczym 4100mm x 2100mm i podciśnieniowy system mocowania obrabianych materiałów, które umożliwiają wykrawanie elementów o różnych rozmiarach – od niewielkich elementów, aż po rozbudowane części. Śmiało można powiedzieć, że wykonujemy cięcie kompozytu we wszystkich stosowanych obecnie formatach handlowych.

Usługi na najwyższym poziomie

Gwarantujemy, że dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii, jesteśmy w stanie wykonać profesjonalne cięcie kompozytu, zachowując przy tym precyzyjne wykończenie krawędzi. Szerokie możliwości nowoczesnego parku maszynowego łączymy z doświadczeniem naszego zespołu. Dzięki temu dajemy naszym Klientom pewność, że zlecenie zostanie wykonany zgodnie z oczekiwaniami. Cięcie kompozytu nawet według wytycznych najbardziej niestandardowego projektu nie stanowi dla nas problemu.

Spełniamy oczekiwania naszych Klientów również pod względem ceny – oferujemy korzystne stawki idące w parze z najlepszym wykonaniem. Dzięki naszym rozwiązaniom cieszymy się niesłabnącą popularnością i uznaniem wielu firm, które korzystały już z usługi, jaką jest cięcie kompozytu. Mamy nadzieję, że wkrótce dołączą Państwo do grona naszych zadowolonych Klientów!

Szerokie możliwości obróbki

Jeżeli chcą Państwo zlecić cięcie kompozytu lub w celu zadania dodatkowych pytań odnośnie naszych usług, zachęcamy do kontaktu mailowego oraz telefonicznego. Nasi specjaliści z przyjemnością rozwieją wszelkie wątpliwości.

Do współpracy zapraszamy także Klientów potrzebujących profesjonalnej obróbki innych materiałów. Oferta KnM jest bardzo szeroka! Nasze maszyny pozwalają wykonywać na tak samo wysokim poziomie cięcie kompozytu, jak i stali, miedzi, mosiądzu czy drewna oraz tworzyw sztucznych. Tniemy też w materiałach miękkich, np. w piankach, filcu, gumach, tekturach czy tkaninach. Realizujemy zarówno proste zlecenia na bryły geometryczne, jak i projekty o wysokim poziomie złożoności. Takie możliwości dają nam m.in. nóż oscylacyjny oraz dodatkowa czwarta oś obrotowa, która gwarantuje sprawne wykonywanie projektów trójwymiarowych.

Zapraszamy do współpracy!