Dibond – cięcie i frezowanie

Istnieją takie materiały, które wymagają fachowej wiedzy na temat ich poprawnego obrabiania. Dobry sprzęt to nie wszystko, bo dobry specjalista powinien przede wszystkim mieć odpowiednie umiejętności, aby wiedzieć, jak skrawać nie tylko pojedyncze materiały, ale też te składające się z kilku innych.

Jednym z najbardziej podatnych na przeróbkę materiałów jest dibond. Cięcie i frezowanie dibondu na powierzchni płyty kompozytowej staje się możliwe przede wszystkim dlatego, że charakteryzuje się ona lekkością, sztywnością i trwałością. To połączenie dwóch warstw aluminium, które spaja rdzeń z polietylenu o niskiej gęstości. Dzięki swojej sztywności, odporności na czynniki chemiczne i atmosferyczne, a także wytrzymałości jest to materiał często obrabiany i wykorzystywany w różnego rodzaju wyrobach.

Czym ciąć dibond?

Jednym z materiałów poddawanych obróbce skrawaniem jest dibond. Frezowanie tego materiału jest procesem, który wymaga wyposażenia w profesjonalne urządzenia oraz narzędzia, które gwarantują zarówno precyzję przy wycinaniu rowków pod zagięcia, jak i również możliwość wycinania określonych kształtów.

Do cięcia płyt z materiałów kompozytowych i aluminium stosujemy najczęściej frezarki. Dzięki temu każdy nasz Klient możesz liczyć na precyzję oraz jakość. Tak sfrezowany materiał można swobodnie zastosować do wielu sytuacji związanych z branżą budowniczą. A jeśli klient ma specyficzne wymagania co do kształtu pożądanego wyrobu, to mamy czym to robić!

Wiedza i doświadczenie

Dzięki dużemu obszarowi roboczemu możemy obrabiać oraz ciąć aluminiowe płyty w największych formatach w jakich występują na rynku, dbając przy tym o precyzyjne cięcie dibondu i osiąganie przez to określonych kształtów. Zwracamy uwagę na to, czym należy skrawać dany materiał, a w związku z tym, na dobór narzędzi, dlatego w naszej pracowni znajdują się wyłącznie najwyższej klasy frezarki, maszyny i narzędzia tnąco-skrawające obsługiwane przez profesjonalną, wyspecjalizowaną kadrę.

Teraz już wiesz, czym się kierujemy, wybierając narzędzia. Jeśli więc chcesz zlecić nam podobną usługę, to nasz zespół Cię nie zawiedzie. Chętnie zrealizujemy każde zlecone zadanie.