Drewno jest jednym z najpowszechniejszych materiałów budowlanych. Z niego powstają meble, różnego rodzaju zdobienia (płaskorzeźby, figurki) czy szkatułki i pojemniki. Większość z nich powstaje z gotowych elementów, które spaja się za pomocą mocowań, zawiasów czy gwoździ, przy czym gotowe elementy nie osiągają od razu wymaganych kształtów. Zwykle dysponujemy kawałkiem drewna (np. płytą czy deską), który należy poddać obróbce, a ta odbywa się za pomocą specjalistycznego sprzętu w procesie, jakim jest frezowanie 3D w drewnie. KnM zajmuje się tą usługą – precyzyjne cięcie oraz obróbka mechaniczna, doskonale wykończone krawędzie to nasza specjalność.

Usługa na najwyższym poziomie

Firma KnM posiada profesjonalne centrum obróbcze, w którym wykonujemy frezowanie 3D w drewnie oraz innych materiałach, takich jak aluminium, miedź, mosiądz, tworzywa sztuczne oraz inne. Do każdego zlecenia dobieramy odpowiednie narzędzia tnąco-skrawające, parametry obróbki oraz oprogramowanie – w ten sposób jesteśmy w stanie zrealizować każde zamówienie Klienta. Wyposażenie naszego warsztatu sprawia, że możemy wyciąć dowolne kształty w 3D – foremne figury czy bardziej skomplikowane komponenty o nieregularnych wykończeniach.

Precyzja cięcia

Nasze centrum obróbcze wyposażone jest w wrzeciono frezujące 12kW, stół roboczy o zakresie pracy 4100mm/2100mm/300mm z podciśnieniowym systemem montażu komponentów obrabianych, co pozwala nam wycinać w drewnie dowolne kształty 3D wedle wskazań Klienta. Nowoczesna technologia, którą wykorzystujemy, pozwala nam osiągnąć pełną precyzję w zakresie frezowania 3D w drewnie.