Proces gięcia termicznego tworzyw sztucznych składa się z trzech etapów. W pierwszym etapie należy  nagrzać materiał wzdłuż linii gięcia, aż do momentu uzyskania jego elastyczności. Ważnym elementem tego etapu jest precyzyjne oraz równomierne nagrzanie materiału, dokładnie w miejscu gięcia, co później przekłada się na jakość i dokładność wykonywanego  gięcia. Następnym etapem jest etap gięcia  elementu. Jeżeli etap grzania został przeprowadzony prawidłowo to gięcie nie stwarza większego problemu. Końcowym trzecim etapem gięcia jest zmrożenie kształtu, czyli utrzymanie wygiętego elementu, aż do momentu utraty plastyczności. Wszystkie trzy etapy są możliwe do przeprowadzenia na giętarce termicznej jaką posiada nasza firma.

Możliwość regulacji szerokości grzania, jak również regulacji temperatury grzania pozwala nam precyzyjnie giąć tworzywa termoplastycznie otrzymując pożądany efekt. Giętarka, którą dysponujemy, posiada również możliwość grzania elementów od góry oraz dołu równocześnie. Takie rozwiązanie pozwala nam wyginać elementy z tworzywa o grubości do 20 mm. Obszar roboczy naszej giętarki termicznej to 2 m. Taka długość pozwala nam wyginać elementy o dużych gabarytach, co zwiększa naszą konkurencyjność na rynku. Tworzywa jakie możemy giąć to:   

  • PC ( poliwęglan )
  • PCV ( polichlorek winylu, PWC )
  • PMMA ( pleksi, plexi)
  • HIPS ( polistyren wysoko utwardzalny )
  • ABS ( polistyren ),
  • HDPE ( polipropylen )
  • PP ( polipropylen )      
 

Wykonujemy profesjonalne gięcie tworzyw sztucznych

Poprawne wykonanie gięcia nie jest proste, ale odpowiedni park maszynowy i wiedza naszych specjalistów umożliwiają wykonanie zlecenia w 100% zgodnie z założeniami projektu. Gwarantujemy precyzyjne i estetyczne gięcie tworzyw sztucznych na potrzeby produkcji artykułów z różnych branż. Z przyjemnością pomożemy Państwu stworzyć pięknie prezentujące się ekspozytory, kieszonki na ulotki, wizytowniki czy gadżety promocyjne.

Powszechne stosowanie tworzysz sztucznych wysoko podnosi poprzeczkę jakościową. Konsumenci mają styczność z produktami tego typu na co dzień i natychmiast są w stanie odróżnić te wykonane solidnie, od wyrobów gorszego sortu. Zlecając gięcie tworzyw sztucznych naszej firmie mogą być Państwo pewni, że produkt zyska w oczach końcowych użytkowników!

Fachowcy KnM pozostają do Państwa dyspozycji!

Jedną z największych trudności w gięciu tworzyw sztucznych jest takie przeprowadzenie procesu, by materiał nie zmienił swoich właściwości optycznych. Miejsce podlegające gięciu musi w związku z tym być odpowiednio nagrzewane na całej grubości i szerokości. W przypadku, gdy wykonujemy gięcie tworzyw sztucznych o niewielkich gabarytach, możliwe jest podgrzewanie jednostronne. Wówczas podgrzewana strona powinna znajdować się na zewnątrz krawędzi, gdyż będzie ona rozciągana. Wewnątrz znajduje się strona mniej podgrzewana.

Te i wiele innych elementów procesu gięcia tworzyw termoplastycznych ma wpływ na efekt końcowy. Nie muszą jednak Państwo mieć żadnej wiedzy na ten temat, by otrzymać wysokiej jakości produkt. Nasz zespół wykonana dla Państwa profesjonalną obróbkę, a w razie pytań lub wątpliwości chętnie wspomoże również cenną poradą. Serdecznie zapraszamy do współpracy!